Msze Św.

Autor: 7 sty 2014

Niedziela

Miszkowice:    9.00 i 12.00

Opawa:        10.30

W tygodniu:

Miszkowice: środa i piątek o godz. 18.00

Opawa: czwartek i sobota o godz. 16.30

Pozostałe dni według cotygodniowych ogłoszeń.

W styczniu msze święte w dni powszednie o godz. 15.00 (przed kolędą)

Odpusty parafialne: Miszkowice – ostatnia niedziela września (św.Michała) godz. 13.00, 1.XI. (Wszystkich Świętych) godz. 13.00.   Opawa – niedziela najbliższa dacie 16.X.(św. Jadwigi) godz. 13.00.

nabożeństwa

Roraty, Droga Krzyżowa, Nabożeństwo Majowe, Nabożeństwo Różańcowe (październik), Wypominki

– pół godziny przed Mszą świętą

Nabożeństwo Czerwcowe – po Mszy świętej

Gorzkie Żale – niedziela godz. 17.30 (Miszkowice) i 10.10 (Opawa)

Godzinki – Niedziele i Uroczystości Maryjne – godz. 8.30 (Miszkowice)

 

SAKRAMENTY ŚWIĘTE i SAKRAMENTALIA:                                                                                                 Załatwianie wszystkich spraw związanych z sakramentami i życiem religijnym należy rozpoczynać od wizyty w kancelarii parafialnej lub od telefonu do księdza proboszcza.       

Sakrament Pokuty i Pojednania (Spowiedź): 10 minut przed każdą Mszą św. oraz: pierwsze piątki – pół godz. przed Mszą, pierwsze czwartki – w czasie adoracji: 18.30 – 19.00, rekolekcje i spow. przedświąteczne wg ogłoszeń. Można umówić się na spowiedź lub rozmowę w innym terminie.

Sakrament Chrztu św.: obecność przynajmniej jednego z rodziców, dowód osobisty, akt urodzenia dziecka, dane osobowe rodziców chrzestnych i pisemna zgoda ich proboszcza. Wizyta w kancelarii przynajmniej 2 tygodnie przed Chrztem. Konkretny termin Chrztu najlepiej zarezerwować wcześniej.

Sakrament Eucharystii (Najświętszy Sakrament): przygotowanie do I Komunii odbywa się w parafii zamieszkania wg ogłoszeń ks.Proboszcza.Trwa trzy lata.Zapisy w kl.I.Wymagania podaje Ksiądz Proboszcz.

Sakrament Bierzmowania: Okres przygotowań 3-letni. Spotkania w drugie soboty miesiąca 18.00. Szczegóły wymagań podane na spotkaniach z ks. Proboszczem. Bierzmowanie co trzy lata. Nowa grupa to klasa VI, VII i VIII – bierzmowanie wypadnie im, gdy będą w kl. VIII, I i II szk. ponadpodstawowej.

Sakrament Małżeństwa: Należy zgłosić się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed datą ślubu  z: zaświadczeniem z USC o braku przeszkód, dowodami osobistymi. Obowiązują nauki przedślubne (zaświadczenie jest ważne do końca życia dlatego można w nich uczestniczyć nawet kilka lat przed ślubem) trwające zwykle 3 miesiące.

Obrzędy pogrzebowe:  z odpisem aktu zgonu z USC należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu pogrzebu i wszelkich formalności. W sprawach pilnych można dzwonić na tel. komórkowy. Firmę pogrzebową należy dobrać w zależności od naszych wymogów. Firmę można zmieniać w trakcie trwania czynności pogrzebowych. Obowiązuje zakaz otwierania trumny w kościele.

Pochówek małych dzieci.

Każde dziecko  – niemowlę, czy w stanie prenatalnym – ma prawo do pochówku z udziałem kapłana i modlitwy w intencji pogrążonych w smutku oraz prawo do miejsca spoczynku na cmentarzu.

=================================================

Pochówek osoby zakażonej.

Kremacja nie jest konieczna, a trumna może być wprowadzona do kościoła.

To znaczy, że ciało zmarłego człowieka zarażonego Covidem-19 można pochować w trumnie. Pogrzeb może się odbyć później niż 24 godziny po śmierci. Nawet kilka dni po.

Nikt nie ma prawa bez zgody rodziny dokonywać kremacji ciała osoby zarażonej. Wirus Covid-19 nie podlega przepisom o chorobach zakaźnych.

  • Komentarze (0)