Autor: 11 wrz 2021

12.09.2021 – XXIV Niedziela zwykła

1. Pamiętamy dzisiaj szczególnie o Prymasie Stefanie Wyszyńskim i Matce Elżbiecie Czackiej, których beatyfikacja odbywa się dzisiaj w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00. Dzisiaj o godz.17.30 w kościele w Miszkowicach Adoracja NS jako dziękczynienie za beatyfikację.
  2. Uroczystość Ingresu nowego księdza Biskupa zaplanowana jest na poniedziałek 20 września br. i rozpocznie się o 11.30 procesją liturgiczną do Katedry z budynku domu parafialnego parafii katedralnej. Eucharystia rozpocznie się o 12.00.

Kieruję zatem do Was Czcigodni Prezbiterzy, Diakoni, Osoby Konsekrowane i do Was wszystkich Siostry i Bracia, wierni Diecezji Legnickiej serdeczne zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Zapraszam także wszystkie wspólnoty i organizacje kościelne. Niech nasza liczna obecność, będzie znakiem i wyrazem jedności z naszym Pasterzem.(Wikariusz Generalny – ks. Robert Kristman)

BOŻE PASTERZU I RZĄDCO WSZYSTKICH WIERNYCH, WEJRZYJ ŁASKAWIE NA SŁUGĘ SWEGO BISKUPA ANDRZEJA, KTÓREGO USTANOWIŁEŚ PASTERZEM KOŚCIOŁA DIECEZJI LEGNICKIEJ; DAJ MU SŁOWEM I PRZYKŁADEM PRZYCZYNIAĆ SIĘ DO DOBRA TYCH, KTÓRYM PRZEWODZI, ABY RAZEM Z POWIERZONYM SOBIE LUDEM OSIAGNĄŁ ŻYCIE WIECZNE. PRZEZ CHRYSTUSA PANA NASZEGO. AMEN.

1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca, czyli w najbliższą o godz. 15.00 w kościele w Miszkowicach.
  2. Zbiórka ministrantów w sobotę w Miszkowicach o godz. 12.00, a w Opawie o godz. 16.00.
  3. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. do Miszkowic lub do Opawy i proszę rodziców o zachętę.
  4. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę od 19. do 20.00.
  6. W tym roku wnioski „Dobry Start 300 dla ucznia” składa się tylko elektronicznie do 30 listopada. Pomoc w złożeniu wniosku będzie udzielana 27 września od 8.00 do 11.00 w MOPSie w Lubawce. Szczegóły na plakacie.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła, ofiary i kwiaty następującym osobom: Grębla Helena, Grębla Maria, Mordarski Krzysztof i Błońska Renata. Zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Jarkowic z nr 89 do 115.
  8. Dziękuję za kwiaty i sprzątanie kościoła następującym osobom: Kinga Rusnarczyk, Elżbieta Wysowska, Kacper Wysowski, Wiktoria Wojcieszko. Zapraszam kolejne rodziny.

12.09.2021 – XXIV Niedziela zwykła

Miszkowice     9.00 – + Krystyna Bednarz – r.śm.

Opawa           10.30 – + Bronisław Skoczeń – od Teresy z rodziną

Miszkowice   12.00 – + Marcin Król – r.śm., ++ rodzice: Teresa, Franciszek i Piotr

18.09 – sobota

16.30 – Opawa:  w intencji dusz w czyśćcu cierpiących