Autor: 4 lis 2019

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wszystkich Świętych w Miszkowicach

Miszkowice 13    58-420 Lubawka  tel.: 075/7426677,   692 473 145                               www.parafiamiszkowice.pl           wiesflor@tlen.pl

Kancelaria Parafialna jest czynna:

środy 19.00 – 20.00                 piątki 19.00 – 20.00                                                                                             Jeżeli wypada w danym dniu jakaś uroczystość lub inne obowiązki to kancelaria jest nieczynna lub przeniesiona na inny dzień. Informacja o  zmianach  znajduje się zawsze w ogłoszeniach parafialnych.   W lipcu i sierpniu kancelaria czynna tylko w soboty od 19.00 do 20.00.

Konto parafialne:                                                                                                                        Bank Spółdzielczy w Kam. Górze. Oddział w Lubawce.  40 8395 0001 0018 0513 2006 0001

Msze święte:                                                                                                                     Niedziela:             Miszkowice:    9.00 i 12.00       Opawa:      10.30                                                  Dni powszednie: Miszkowice: środa i piątek o 18.00   Opawa: czwartek i sobota o 16.30

Odpusty parafialne: Miszkowice – ostatnia niedziela września (św.Michała) godz. 13.00, 1.XI. (Wszystkich Świętych) godz. 13.00.   Opawa – niedziela najbliższa dacie 16.X.(św.Jadwigi) godz. 13.00.

Nabożeństwa:                                                                                                                        Roraty, Droga Krzyżowa, N. Majowe, N. Różańcowe (październik), Wypominki – pół godz. przed Mszą  Nabożeństwo Czerwcowe – po Mszy, Gorzkie Żale – niedziela: Miszkowice 17.30 i Opawa godz.10.10 Godzinki – Niedziela i Uroczystości Maryjne – godz. 8.30 (Miszkowice)

SAKRAMENTY ŚWIĘTE i SAKRAMENTALIA:                                                                                                  Załatwianie wszystkich spraw związanych z sakramentami i życiem religijnym należy rozpoczynać od wizyty w kancelarii parafialnej lub od telefonu do księdza proboszcza.        Sakrament Pokuty i Pojednania (Spowiedź): 10 minut przed każdą Mszą św. oraz: pierwsze piątki – pół godz. przed Mszą, pierwsze czwartki – w czasie adoracji: 18.30 – 19.00, rekolekcje i spow. przedświąteczne wg ogłoszeń. Można umówić się na spowiedź lub rozmowę w innym terminie. Sakrament Chrztu św.: obecność przynajmniej jednego z rodziców, dowód osobisty, akt urodzenia dziecka, dane osobowe rodziców chrzestnych i pisemna zgoda ich proboszcza                            Sakrament Eucharystii (Najświętszy Sakrament): przygotowanie do I Komunii odbywa się w parafii zamieszkania wg ogłoszeń ks.Proboszcza.Trwa trzy lata.Zapisy w kl.I.Wymagania podaje Ksiądz         Sakrament Bierzmowania: Okres przygotowań 3-letni. Spotkania w drugie soboty miesiąca 18.00. Szczegóły wymagań podane na spotkaniach z ks. Proboszczem. Bierzmowanie co trzy lata. Nowa grupa to klasa VI, VII i VIII – bierzmowanie wypadnie im, gdy będą w kl. VIII, I i II szk. ponadpodstaw.              Sakrament Małżeństwa: Należy zgłosić się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed datą ślubu  z: zaświadczeniem z USC o braku przeszkód, dowodami osobistymi. Obowiązują nauki przedślubne (zaświadczenie jest ważne do końca życia dlatego można w nich uczestniczyć nawet kilka lat przed ślubem) trwające zwykle 3 miesiące.         Obrzędy pogrzebowe:  z odpisem aktu zgonu z USC należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu pogrzebu i wszelkich formalności. W sprawach pilnych można dzwonić na tel. komórkowy. Firmę pogrzebową należy dobrać w zależności od naszych wymogów. Firmę można zmieniać w trakcie trwania czynności pogrzebowych. Obowiązuje zakaz otwierania trumny w kościele.

• Komentarze (0)

Adres trackback | RSS komentarzy