Autor: 4 lis 2019

SAKRAMENTY ŚWIĘTE i SAKRAMENTALIA:                                                                                                  Załatwianie wszystkich spraw związanych z sakramentami i życiem religijnym należy rozpoczynać od wizyty w kancelarii parafialnej lub od telefonu do księdza proboszcza.        Sakrament Pokuty i Pojednania (Spowiedź): 10 minut przed każdą Mszą św. oraz: pierwsze piątki – pół godz. przed Mszą, pierwsze czwartki – w czasie adoracji: 18.30 – 19.00, rekolekcje i spow. przedświąteczne wg ogłoszeń. Można umówić się na spowiedź lub rozmowę w innym terminie. Sakrament Chrztu św.: obecność przynajmniej jednego z rodziców, dowód osobisty, akt urodzenia dziecka, dane osobowe rodziców chrzestnych i pisemna zgoda ich proboszcza                            Sakrament Eucharystii (Najświętszy Sakrament): przygotowanie do I Komunii odbywa się w parafii zamieszkania wg ogłoszeń ks.Proboszcza.Trwa trzy lata.Zapisy w kl.I.Wymagania podaje Ksiądz         Sakrament Bierzmowania: Okres przygotowań 3-letni. Spotkania w drugie soboty miesiąca 18.00. Szczegóły wymagań podane na spotkaniach z ks. Proboszczem. Bierzmowanie co trzy lata. Nowa grupa to klasa VI, VII i VIII – bierzmowanie wypadnie im, gdy będą w kl. VIII, I i II szk. ponadpodstaw.              Sakrament Małżeństwa: Należy zgłosić się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed datą ślubu  z: zaświadczeniem z USC o braku przeszkód, dowodami osobistymi. Obowiązują nauki przedślubne (zaświadczenie jest ważne do końca życia dlatego można w nich uczestniczyć nawet kilka lat przed ślubem) trwające zwykle 3 miesiące.         Obrzędy pogrzebowe:  z odpisem aktu zgonu z USC należy zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu ustalenia terminu pogrzebu i wszelkich formalności. W sprawach pilnych można dzwonić na tel. komórkowy. Firmę pogrzebową należy dobrać w zależności od naszych wymogów. Firmę można zmieniać w trakcie trwania czynności pogrzebowych. Obowiązuje zakaz otwierania trumny w kościele.

• Komentarze (0)

Adres trackback | RSS komentarzy