Autor: 24 wrz 2023

24.09.2023 – XXV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy uroczyście Odpust Parafialny. Mszy świętej odpustowej przewodniczy i kazanie odpustowe wygłosi ks. Dziekan Piotr Smoliński. W czasie odpustu poświęcona będzie chorągiew Róży Różańcowej św. Urszuli Leduchowskiej; poświęcone też zostaną nowe kinkiety. W czasie odpustu podziękujemy też Bogu za plony i urodzaje.
  2. Podczas dzisiejszej Mszy Odpustowej, czyli święta patronalnego naszej parafii, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości. Jako wspólnota parafialna wykonaliśmy wiele prac na Chwałę Bogu i pożytek ludzi: sprzątanie i dekorowanie kościoła, przygotowanie terenu wokół kościoła, przygotowanie liturgii, oprawa muzyczna, sprawowanie Liturgii Mszy świętej, sprzątanie plebanii, przygotowanie obiadu dla księży. Dziękuję następującym osobom: Błońska Lucyna, Berdychowska Mirosława, Król Wiesław – sołtys Miszkowic, Ochmańska Aldona, Błońska Grażyna, Kowal Bogusława, Mordarski Krzysztof, Błońska Renata, Kurasz Małgorzata, Szymczak Piotr, Nowotna Marianna, Grębla Maria, Grębla Helena, Kondoł Weronika, Popławski Andrzej, Wacławik Maria, Mucha Elżbieta, Szostak Anna, Berdychowska Katarzyna Garczyński Łukasz,, Garczyńska Karolina, Flis Krzysztof, osoby niosące dary do ołtarza i usługujące w procesji, Chórzyści i pan organista Roman Wiernik.
  4. W najbliższą sobotę odbędzie się Dzień Skupienia Służby Liturgicznej w Krzeszowie.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.
  6. Rodziców ministrantów, kandydatów i ŻSL zapraszam po mszy św. do zakrystii.
  7. Zapraszam do sprzątania kościoła rodziny z Jarkowic z nr od 99 do 120.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła w Opawie i za kwiaty: Danuta Jamro, Władysław Grochowski, Maria Malisz, Justyna Miller, Jolanta Firszt, Lucyna Wiśniowska.

24.09.2023 – XXV Niedziela zwykła

Opawa          10.30 – ++ Rodzice: Tytus i Maria Jamro – od syna z rodziną

Miszkowice  13.00 – ODPUST PARAFIALNY

1). W intencji Parafian

2). + Helena Popławska

3). ++ Rodzice: Michalina i Jan Król i zięć Jacek Dytko

26.09 – wtorek          18.00 – Miszkowice: + Barbara Waligóra – od rodziny Stepek

27.09 – środa                       18.00 – Miszkowice: (Dzień Papieski)++ dusze w czyśćcu cierpiące, a szczególnie te,

które najbardziej  potrzebują Bożego Miłosierdzia

28.09 – czwartek      16.30 – Opawa: ++ z rodziny Guśtak i Andrejczuk

29.09 – piątek           18.00 – Miszkowice:            (św. Archaniołów)++ z rodz. Frączek, Siemaszko, Pura

01.10.2023 – XXVI Niedziela zwykła

Miszkowice    9.00 – + Janusz Popławski – 7 r.śm.

Opawa          10.30 – 1). + O. Jacek Nowakowski,                          2). + Bronisław Skoczeń – od rodziny,                          3). + Daniszewska Aneta – 15 r.śm. – od chrzestnego z rodziną,        4).  ++ Krystyna i Michał Andrejczuk od wnuczka Adriana                                      5). ++ Jadwiga i Marian Mordarscy, Zofia i Jan Król, Jarosław Król,                                         6). ++ Irena Sałajczyk, Sabina, Emilia, Władysław, Józef i Wincenty Tobiasz, Stanisława Trojan,                                         7). ++ Janiszewscy: Zofia, Andrzej, Jerzy, Kazimierz, Henryk, Bołoz: Michał, Jan, Anna, Skoczeń Apolonia,            8). + Irena Plizga,     9). + Mieczysław Krug – 5 r.śm. – od rodziny,    10). + Król Michał – imieninowa – od rodziny, 11). + Jarosław Król – 1 r.śm. –od rodziny,                                 12). + Zofia Janiszewska – od Janusza z rodziną, 13). + Zofia Janiszewska – od wnuka z rodziną

Miszkowice  12.00 – ++ Ewa i Michał Zięba, Czesława i Kazimierz Zięba

Pięć warunków

potrzebnych do zyskania odpustu zupełnego

Odpust zupełny może zyskać osoba ochrzczona, będąca w jedności z Kościołem spełniając pięć warunków podanych przez Kościół. Żeby zyskać odpust zupełny muszą być spełnione wszystkie pięć warunków. Kolejność spełnienia tych warunków nie jest ważna. Najważniejsze jest by przez cały ten czas, (dzień) być w stanie łaski uświęcającej. W razie niespełnienia, któregoś z warunków odpust będzie cząstkowy.

1. Stan łaski uświęcającej.
    Spowiedź św. sakramentalna; jedna spowiedź wystarczy dla uzyskania kilku czy nawet kilkunastu odpustów, warunkiem jest by zawsze, za każdym razem być w stanie łaski uświęcającej. Czyli można się wyspowiadać wcześniej w inny dzień.
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego.
    Chodzi tutaj o radykalne zerwanie z jakąkolwiek sposobnością, o której wiemy, że może prowadzić nas do grzechu, nawet lekkiego; odrzucenie przywiązania do naszych słabości, złych skłonności, nałogów itp.
  3. Komunia święta– warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii świętej
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy. Jednym z nich jest pobożny i czynny (modlę się razem z ludźmi i uczestniczę we Mszy św. świadomie) udział w parafialnym odpuście.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św.
    Wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

Adres trackback |